Tipy na výlety

Bořetice

Bořetice svým návštěvníkům nabídnou bohaté sportovní i kulturní využití, dlouholetou vinařskou tradici, významné historické památky a mnoho zajímavých turistických cílů. Ve vesnici můžete navštívit kostel sv. Anny, Smírčí kámen, hřbitovní zeď s barokní branou nebo rozhlednu Kraví hora, odkud budete mít krásný výhled na celou vesnici a její okolí. V Bořeticích se každoročně pořádají nejrůznější kulturní akce. Mezi nejoblíbenější patří tradiční krojované hody (první neděle v srpnu), Velikonoční výstavy vín a Žehnání mladému vínu. I milovníci sportu si přijdou na své. V okolí naleznete tenisové kurty, koupaliště (Němčičky, Hustopeče).

 

Vinařské cyklostezky

Moravská vinná cyklostezka

Moravská vinná stezka vede přímo přes Bořetice a recesistickou Svobodnou spolkovou republiku Kraví Hora. Pokud projdete celnicí, můžete zde například navštívit sídlo vlády, požádat o audienci u prezidenta nebo ochutnat tekutý poklad republiky.

Velkopavlovická vinařská cyklostezka

Velkopavlovická vinařská stezka prochází přes sousední obce Kobylí a Vrbice. Cestou můžete navštívit například Muzeum obce Kobylí, pokochat se výhledem z kopce Stráž ve Vrbici a obdivovat malebné vinné sklepy hloubené v pískovci.

Cyklostezka Krajem André

Třetí stezka otevřená v červenci 2006 nese název Krajem André. Stezka vede z Hustopečí přes Starovičky, Velké Pavlovice a Bořetice na Vrbici. Své jméno dostala podle odrůdy červeného vína, která byla vyšlechtěna ve Velkých Pavlovicích. Proto jsou v této oblasti pro pěstování André nejvhodnější podmínky. Celková délka trasy je 18,7 km při převýšení 128 m. Cyklostezka je hodnocená jako středně náročná a vhodná pro trekking a horská kola, ale i pro pěší turistiku.

Cyklostezka Modré Hory

V roce 2007 vznikla stezka pro cyklisty i pro pěší s názvem Modré Hory, která spojuje vinařské obce Kobylí, Vrbici, Bořetice, Velké Pavlovice a Němčičky. Všechny tyto obce jsou svou polohou předem určeny k pěstování modrých hroznů, proto se zde vyrábí také vynikající červené víno. Cestou se můžete pokochat pohledem na nádhernou vinorodou krajinu. Více o této trati se můžete dočíst zde.

Kravihorská turistická stezka

Po krásách Bořetic a okolí Vás provede Kravihorská turistická stezka, která je určena především k pěší turistice, ale je dobře sjízdná i na kole. Stezka Vás zavede k bořetické rozhledně, do přírodní rezervace Zázmoníky a dál do Němčiček, kde uvidíte kromě jiného tzv. strom Slovácka oskeruši. Délka této trasy je 12,5 km a je vhodná jak k pěší turistice, tak je velmi dobře sjízdná i na kole.

Zimní aktivity

Lyžování - TJ Sokol Němčičky - nejníže položená sjezdovka v ČR.